SANKTUARIUM W OKULICACH

Modernizacja ogrzewania w kościele

Modernizacja ogrzewania w kościele to doskonała chwila na podjęcie decyzji o wymianie starej instalacji grzewczej na system ogrzewania nadmuchowego. Zalety tego rozwiązania doceniono już w Sanktuarium w Okulicach, gdzie tego typu ogrzewanie doskonale sprawdza się już od wielu lat. THERMICO i tu postawiło na nowoczesność.

Wymiana pieca olejowego na gazowy – Tanio i ekologicznie!

Tak właśnie zadecydowano w Sanktuarium w Okulicach. Modernizacja ogrzewania w kościele przynosi bowiem korzyści. Usprawnienie urządzeń grzewczych polegało na wymianie starego i głośnego pieca olejowego na nowy – gazowy. Na potrzeby nowego systemu przebudowaliśmy też kotłownię. Korzyści z inwestycji będą odczuwalne bardzo szybko, ponieważ niegdyś tani olej opałowy w ostatnim czasie stał się bardzo kosztownym paliwem. Nowe piece, zasilane gazem ziemnym i propan-butanem z pewnością sprzyjają tu oszczędnościom jakie można wygenerować na ogrzewaniu kościoła.

Do wymiany zakwalifikowano mało wydajny piec olejowy, który zastąpiony został przez 3 wysokowydajne – gazowe. Zapewniają one 100 kW mocy grzewczej. Instalacja ogrzewania nadmuchowego zapewnia także wymianę powietrza na poziomi 8500 m3 w ciągu godziny.

ogrzewania nadmuchowe

Nowoczesność, ekonomia, ekologia

Tak w skrócie można nazwać inwestycję dokonaną w Sanktuarium w Okulicach. Nowy system ogrzewania nadmuchowego jest znacznie tańszy w utrzymaniu. Cechuje się także bezawaryjnością w działaniu. Do oszczędności trzeba też dodać brak kosztów utrzymania zbiorników na olej opałowy. Ogrzewanie nadmuchowe jest ciche i łatwiejsze w obsłudze. Modernizacja ogrzewania w kościele to nie tylko krok ku nowoczesności, ale też i znaczne oszczędności.

Modernizacja ogrzewania w kościele

Na przykładzie Sanktuarium w Okulicach można śmiało stwierdzić, że nowoczesne ogrzewanie nadmuchowe zdaje egzamin nie tylko w domach mieszkalnych. Systemy ogrzewania nadmuchowego od THERMICO doskonale nadają się do kościołów i budynków parafialnych.

W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z nami. Doradzamy, planujemy i przeprowadzamy inwestycje w profesjonalny sposób od ponad 12 lat, a nasze systemy sprawnie funkcjonują w ponad 100 budynkach użyteczności publicznej i domach mieszkalnych. Zachęcamy do kontaktu!