KOŚCIÓŁ W PODLESIU MACHOWSKIM

KAPLICA

znajduje się w niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu. Zapewnienie komfortu użytkowania wiąże się tu ze sporym wyzwaniem. Ogrzać należy ponad 150 metrów kwadratowych obiektu, przy czym stałe msze odbywają się w niedziele i środy – jedynie 2 razy w tygodniu. Prócz tego odbywają się nabożeństwa okazjonalne oraz uroczystości często niemożliwe do zaplanowania wcześniej. Ściany budynku są grube i nieocieplone. Wychłodzeniu zapobiegają jedynie okna z potrójną szybą.

W tej sytuacji zarządzający obiektem stoi przed dylematem czy ogrzewać go w trybie ciągłym, czy też pozwolić na całkowite wychłodzenie zimą? Nie bez znaczenia są tutaj względy ekonomiczne. Ogrzewanie Kaplicy to często największa część kosztów jej utrzymania.

OGRZEWANIE KAPLICY

Pomocne okazało się tu rozwiązanie od THERMICO, dzięki któremu połączyliśmy wygodę użytkowników z satysfakcjonującą wysokością opłat.

Zainstalowane ogrzewanie Kaplicy w Podlasiu Machowskim pozwoliło dogrzewać obiekt tylko wtedy, gdy wymagał tego terminarz. Natychmiastowe działanie systemu sprawia, że obiekt szybko wypełnia się wtłaczanym, ciepłym powietrzem. Po osiągnięciu wymaganej temperatury przełącza się w tryb czuwania dogrzewając pomieszczenie zgodnie z potrzebami. Źródłem zasilającym system ogrzewania nadmuchowego jest w tym przypadku piec gazowy.

Warto dodać, że ogrzewanie Kaplicy w Podlesiu Machowskim spełnia dodatkowe zadanie. Ogrzewane przez system powietrze wprowadzane jest w ruch, dzięki czemu dociera ono do wszystkich części budynku. Przeciwdziała to w znacznym stopniu powstawaniu wilgoci i przemarzaniu ścian.

Thermico ogrzewanie nadmuchowe ogrzewanie kaplicy

Z informacji nam udostępnionych wynika, że w sezonie grzewczym 2017/2018 koszt zużycia gazu koniecznego do ogrzania kaplicy wyniósł około 1300 złotych. Średni czas pracy systemu szacowany jest na 8-10 godzin tygodniowo, wliczając w to dodatkowe nabożeństwa i uroczystości. Podczas ich trwania w kaplicy panuje optymalna zimą temperatura 14 – 15 stopni.

Inwestycja na duży PLUS. Nowocześnie, tanio i wygodnie może być w każdym obiekcie sakralnym. Tu ogrzewanie Kaplicy dopasowaliśmy do specyfiki terminarza oraz potrzeb lokalnej społeczności, która z pewnością docenia msze i uroczystości w komfortowych warunkach.

Jeśli podczas lektury pojawiły się pytania, zachęcam do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie. Więcej szczegółów na temat ogrzewania nadmuchowego znajduje się także na stronie domowej THERMICO.