KOŚCIÓŁ W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM

Ogrzewanie w kościele w Sędziszowie Małopolskim to wyjątkowa dla Thermico inwestycja. Obiekt znajduje się przy klasztorze, stąd zachodzi konieczność ciągłego ogrzewania. Zakonnicy spędzają w budynku dużo czasu, dlatego też wymaganą temperaturę minimalną ustalono na 16 stopni. Utrzymaniu ciepła pomagają grube mury kościoła, które po nagrzaniu wnętrza zapobiegają szybkiemu jego wychłodzeniu.

OGRZEWANIE W KOŚCIELE

Wykorzystując atuty kościoła zdecydowaliśmy się na montaż systemu nadmuchowego pracującego głównie w obiegu wewnętrznym. Oznacza to, że powietrze w budynku trafia ponownie do podgrzania, co znacznie redukuje koszt utrzymania ciepła. Aby zapewnić wysoki komfort w budynku wykonaliśmy także czerpnie świeżego powietrza. Za bezpieczeństwo zgromadzonych w kościele odpowiada szereg czujników dokonujących pomiary stężenia tlenku węgla, CO2 i innych zanieczyszczeń. Przekroczenie bezpiecznych norm jakości powoduje wtłaczanie do budynku podgrzanego powietrza z zewnątrz. Pozwala to na szybką redukcję „zużytego” powietrza i wentylację wnętrza.

ogrzewanie nadmuchowe Thermico

W porze letniej system pracuje w formie wentylacji. Zarówno zakonnicy jak i wierni zwracają uwagę, że wewnątrz budynku jest znacznie lepsze, rześkie powietrze. Skończyły się także przypadki omdleń wśród wiernych, które zdarzały się najczęściej w czasie upalnych miesięcy i przy większych uroczystościach. Ogrzewanie w kościele w Sędziszowie Małopolskim spełnia zatem dwie ważne funkcje. Zapewnia komfortową dla zakonników i wiernych temperaturę, dbając jednocześnie o wysoką jakość powietrza.

SPRAWNA WENTYLACJA W KOŚCIELE

Nie potrafimy niestety oszacować dokładnych kosztów i oszczędności generowanych przez ogrzewanie nadmuchowe w samym kościele, ponieważ system zasilany jest ze wspólnego z klasztorem kotła grzewczego o dużej mocy. Zakonnicy zauważyli jednak, że znacząco poprawiła się jakość powietrza w budynku, zaś temperatura wewnątrz jest stała. Budynek nie wychładza się, zaś latem jest sprawnie wentylowany. Administracja, zakonnicy i księża zauważyli też napływ wiernych z pobliskich parafii, którzy przyznają, że w przyklasztornym kościele jest im cieplej i mniej duszno.

Jeśli podczas lektury pojawiły się pytania dotyczące nadmuchowego ogrzewania w kościele zachęcamy do kontaktu poprzez formularz, oraz telefonicznie. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej Thermico.