KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚW. STANISŁAWA – BAŁTA – UKRAINA

Remont kościoła to dobra okazja na zmianę dotychczasowego sposobu ogrzewania budynku. Przestarzała infrastruktura często nie spełnia postawionych wymagań. Generuje do tego ogromne koszty utrzymania. Planowany remont kościoła to dobra chwila by poznać ogrzewanie nadmuchowe. System ogrzewania nadmuchowego montujemy w dowolnym czasie, jednak wygodniej będzie zrobić to w trakcie prowadzenia szerszych prac remontowych. Właśnie taki okres wykorzystaliśmy do przeprowadzenia kolejnej inwestycji THERMICO, przedsiębiorstwa specjalizującego się w montażu systemów ogrzewania nadmuchowego w obiektach sakralnych.

KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚW. STANISŁAWA (1765 r.) – BAŁTA – UKRAINA

Korzystając z możliwości wynikających z przeprowadzanego w kościele remontu pod podłogą zainstalowaliśmy kanały transportujące ogrzane powietrze. Widoczne pozostały jedynie kratki nadmuchowe umieszczone w różnych częściach kościoła. Dyskretnie ukryte kanały powietrzne są doskonale izolowane, dzięki czemu utrata przesyłanego ciepła jest znikoma.

kanał powietrzny Kościół Bałta Ukraina

Ogrzewanie nadmuchowe to dobra inwestycja także dla kościołów zabytkowych. Ten w Bałcie powstał w 1765 roku i mimo upływu czasu obiekt jest wciąż jest w dobrym stanie. Nowoczesne ogrzewanie zapewnia nie tylko optymalny klimat podczas uroczystości kościelnych, ale też powiew świeżego powietrza niwelującego nadmierną wilgoć.

Nie dysponujemy niestety informacjami o opłacalności inwestycji. Warto jednak nadmienić, że na remont kościoła w Bałcie przeznaczane są minimalne fundusze, stąd montaż ogrzewania nadmuchowego był starannie przemyślany. Postawiono na sprawdzone i oszczędne rozwiązanie, które gwarantuje szybki zwrot inwestycji w postaci niższych kosztów ogrzewania budynku. Połączono to z wygodą użytkowania, czyli możliwością włączania ogrzewania nadmuchowego jedynie podczas uroczystości kościelnych.

Jeśli podczas lektury pojawiły się pytania, zachęcam do kontaktu telefonicznego lub przez formularz zgłoszeniowy. Więcej szczegółów na temat ogrzewania nadmuchowego znajduje się na stronie domowej THERMICO.