KOŚCIÓŁ W NIZINACH

Tanie ogrzewanie kościoła

Tanie ogrzewanie kościoła – taki właśnie warunek postawiono w kościele w Nizinach. Wybudowano go na otwartej przestrzeni, w niewielkiej odległości znajdują się tereny leśne. Sprawia to, że w lokalizacji kościoła jest wilgotno, często też podnoszą się mgły. Dla prowadzących msze oraz parafian oznaczało to obecność nieprzyjemnego, przenikliwego zimna w budynku. Koniecznością stała się inwestycja w wydajne i tanie ogrzewanie kościoła, które nie zrujnuje budżetu parafii.

Ogrzewanie nadmuchowe Thermico

Po zrealizowaniu inwestycji przez Thermico od razu dało się odczuć poprawę. Kilkadziesiąt minut pracy ogrzewania zapewnia w kościele przyjemne ciepło, które niweluje nieprzyjemną wilgoć i chłód.  Zarówno księża, jak i wierni odczuli znaczną poprawę samopoczucia.

Inwestycję zrealizowaliśmy w pierwszej połowie 2018 roku. Nie posiadamy tym samym informacji o koszcie ogrzewania przez pełny sezon grzewczy. Na koniec roku była to kwota około 1200 złotych, przy czym postanowiono w nowym sezonie utrzymywać stałą temperaturę 10 st. To tanie ogrzewanie kościoła  w Nizinach docenili także odwiedzających parafię księża. Najbardziej ucieszyła jednak wiernych korzystających ze świątyni – nie wyobrażają sobie oni możliwości wyłączenia systemu.

Tanie ogrzewanie kościoła - realizacja Thermico

Tanie ogrzewanie kościoła w Nizinach to przykład na to, że nawet w parafiach z niewielkim budżetem można zapewnić komfort cieplnego księżom i wiernym uczestniczącym w mszy. Otwarta przestrzeń i związana z tym wszechobecna wilgoć nie wpływa dobrze na stan budynku. Od rozpoczęcia ogrzewania wnętrza kościoła zrobiło się w nim znacznie cieplej i przytulniej. Nie czuć wilgoci, cyrkulacja ciepłego powietrza wdmuchiwanego do wnętrza budynku wspomaga też osuszanie ścian i przeciwdziała ich przemarzaniu.

Tanie ogrzewanie kościoła

Konieczność ogrzewania kościoła jest dziś faktem. Warto rozważyć ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, które przy stosunkowo niskim koszcie utrzymania zapewnia wielofunkcyjność, prostotę obsługi i wygodne sterowanie z możliwością programowania. Montaż modułu klimatyzatora sprawdzi się podczas upalnych dni, a sprawna wentylacja osuszy powietrze we wnętrzu kościoła.

Potrzebujesz więcej informacji na temat systemów nadmuchowych? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub telefonicznie. Zajrzyj też na www.thermico.pl