Kościół w Bershadz, Ukraina

Lokalizacja:
Bershad, Ukraina

1 października, 2019

Powierzchnia kościoła – 175 m²;
Kubatura – 1326 m³;
Wydajność powietrzna pompy ciepła 16kW

Wydatek powietrza – 2520 m³/h, pozwala na niemal dwukrotną wymianę powietrza w ciągu godziny.

Pompa ciepła zasilająca ogrzewanie nadmuchowe – to kolejna inwestycja realizowana przy udziale Thermico. Tym razem nasza ekipa instalowała system w kościele pw. św. Stanisława w Bierszadzi na Ukrainie, co świadczy, że moda na nowoczesne ogrzewania zawitała też do krajów Europy Wschodniej.

Kościół nie ma przyłącza gazowego, dlatego też konieczne było zapewnienie wydajnego i taniego w eksploatacji systemu ogrzewania. Dodatkowy problem, który eliminuje zastosowanie niektórych urządzeń grzewczych jest ograniczenie przydzielonej budynkowi mocy elektrycznej – do 16 kW. Na potrzeby ogrzewania nadmuchowego pozostaje z tego około 8 kW, ponieważ część energii wykorzystuje się do innych celów np.: oświetlenia i nagłośnienia kościoła. Dlatego też postawiliśmy na pompę ciepła, która to dzięki swojej sprawności COP 3,6 przy poborze 4,4 kW energii elektrycznej oddawać będzie 16 kW energii cieplnej.

Jest tu i ukryta korzyść. W porze letniej pompa ciepła pracować może w trybie klimatyzacji. Inwestycja w ogrzewanie nadmuchowe z pompą ciepła jest dzięki temu bardziej opłacalna i funkcjonalna.

Samą pompę ciepła umieściliśmy na zewnątrz budynku, tuż przy ścianie w tylnej części kościoła. Dzięki temu urządzenie nie popsuło wyglądu wokół świątyni. Jednostkę wewnętrzną umieściliśmy pod sufitem zakrystii, a stamtąd kanałami ciepłe powietrze wdmuchiwane jest do części głównej kościoła. Instalację rozprowadzająca ogrzane powietrze zamontowaliśmy na podłodze, wzdłuż ścian, co okazało się najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Podczas dalszych pracach remontowych przewidziane jest zabudowanie ich ławkami, co sprawi, że będą zupełnie niewidoczne.

Ostatnie
realizacje

Systemy ogrzewania nadmuchowego dla kościołów i obiektów sakralnych.
Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta

Data realizacji: Październik 2021 Lokalizacja: Dąbrówki k.Łańcuta woj. Podkarpackie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, wentylacja W kościele parafialnym[…]

Czytaj całość
Parafia Bałta Ukraina styczeń 2022

Data realizacji: styczeń 2022 Cel: Pompa ciepła W 2014 roku  zainstalowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe w kościele w[…]

Czytaj całość
Parafia pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie

Data realizacji: lato 2020 Cel: Klimatyzacja Zainstalowana moc chłodnicza 34kW Kościół parafialny posiadał ogrzewanie nadmuchowe wykonane[…]

Czytaj całość

Darmowa wycena?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032