Kościół Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim

Inwestycja:
Ogrzewanie nadmuchowe i wentylacja

Lokalizacja:
Sędziszów Małopolski woj. Podkarpackie

19 maja, 2012

Kościół znajduje się przy klasztorze, stąd zachodzi konieczność ciągłego ogrzewania. Zakonnicy spędzają w budynku dużo czasu, dlatego też wymaganą temperaturę minimalną ustalono na 16 stopni. Utrzymaniu ciepła pomagają grube mury kościoła, które po nagrzaniu wnętrza zapobiegają szybkiemu jego wychłodzeniu.

W tym przypadku źródłem ciepła jest kocioł stałopalny ogrzewający cały kompleks klasztorny. Moc kotła 350kW a my na potrzeby ogrzewania kościoła czerpiemy 80kW. Energię cieplną w formie gorącej wody doprowadzamy do nagrzewnicy wodnej która to jest sprężona z wentylatorem. Układ wentylator, nagrzewnica, instalacja kanałowa i układ sterowania tworzą system ogrzewania powietrznego.

Ponadto aby zapewnić wysoki komfort w budynku wykonaliśmy także czerpnie świeżego powietrza. Układ sterowania kontroluje czystość powietrza wewnątrz za pomocą czujnika jakości powietrza. Przekroczenie bezpiecznych norm powoduje otwarcie czerpni i wtłaczanie do budynku powietrza z zewnątrz. Pozwala to na szybką redukcję zanieczyszczeń i wentylację wnętrza. W okresie letnim system pracuje w 100% na świeżym powietrzu powodując ciągły ruch powietrza wewnątrz co w odczuciu daje wrażenie delikatnej klimatyzacji.

W porze letniej gdy system pracuje w formie wentylacji, zakonnicy jak i wierni zwracają uwagę, że wewnątrz budynku jest znacznie lepsze, rześkie powietrze. Skończyły się także przypadki omdleń wśród wiernych, które zdarzały się najczęściej w czasie upalnych miesięcy i przy większych uroczystościach. Ogrzewanie w kościele w Sędziszowie Małopolskim spełnia zatem dwie ważne funkcje. Zapewnia komfortową dla zakonników i wiernych temperaturę, dbając jednocześnie o wysoką jakość powietrza.

Podsumowanie

Zakonnicy zauważyli, że znacząco poprawiła się jakość powietrza w budynku, zaś temperatura wewnątrz jest stała. Budynek nie wychładza się, zaś latem jest sprawnie wentylowany. Ponadto zauważyli też napływ wiernych z pobliskich parafii, którzy przyznają, że w przyklasztornym kościele jest im cieplej i mniej duszno.

Ostatnie
realizacje

Systemy ogrzewania nadmuchowego dla kościołów i obiektów sakralnych.
Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta

Data realizacji: Październik 2021 Lokalizacja: Dąbrówki k.Łańcuta woj. Podkarpackie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, wentylacja W kościele parafialnym[…]

Czytaj całość
Parafia Bałta Ukraina styczeń 2022

Data realizacji: styczeń 2022 Cel: Pompa ciepła W 2014 roku  zainstalowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe w kościele w[…]

Czytaj całość
Parafia pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie

Data realizacji: lato 2020 Cel: Klimatyzacja Zainstalowana moc chłodnicza 34kW Kościół parafialny posiadał ogrzewanie nadmuchowe wykonane[…]

Czytaj całość

Darmowa wycena?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032