Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej

Inwestycja:
Modernizacja ogrzewania nadmuchowego

Lokalizacja:
Okulice woj. Małopolskie

31 stycznia, 2019

zainstalowana moc grzewcza: 100kW

wymiana powietrza: 8500m3/h

W sanktuarium wykonywaliśmy modernizację ogrzewania nadmuchowego. Modernizacja polegała na wymianie starego i głośnego pieca olejowego na nowy wysokowydajny kondensacyjny piec gazowy.

Korzyści z inwestycji będą odczuwalne bardzo szybko, ponieważ niegdyś tani olej opałowy w ostatnim czasie stał się bardzo kosztownym paliwem. Nowe piece, zasilane gazem ziemnym sprzyjają tu oszczędnościom jakie można wygenerować na ogrzewaniu kościoła.

Stary wyeksploatowany piec olejowy, zastąpiony został przez kaskadę 3 pieców kondensacyjnych zasilanych gazem ziemnym. Zastosowaliśmy kaskadę 3x35kW = 105kW maksymalnej mocy grzewczej. Instalacja ogrzewania nadmuchowego zapewnia także wymianę powietrza na poziomi 8500 m3 w ciągu godziny.

Nowy system ogrzewania nadmuchowego jest znacznie tańszy w utrzymaniu. Cechuje się także bezawaryjnością w działaniu. Do oszczędności trzeba też dodać brak kosztów utrzymania zbiorników na olej opałowy. Ogrzewanie nadmuchowe jest ciche i łatwiejsze w obsłudze. Modernizacja ogrzewania w kościele to nie tylko krok ku nowoczesności, ale też i znaczne oszczędności.

Ostatnie
realizacje

Systemy ogrzewania nadmuchowego dla kościołów i obiektów sakralnych.
Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Dąbrówkach k. Łańcuta

Data realizacji: Październik 2021 Lokalizacja: Dąbrówki k.Łańcuta woj. Podkarpackie Zadanie: Ogrzewanie nadmuchowe, wentylacja W kościele parafialnym[…]

Czytaj całość
Parafia Bałta Ukraina styczeń 2022

Data realizacji: styczeń 2022 Cel: Pompa ciepła W 2014 roku  zainstalowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe w kościele w[…]

Czytaj całość
Parafia pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie

Data realizacji: lato 2020 Cel: Klimatyzacja Zainstalowana moc chłodnicza 34kW Kościół parafialny posiadał ogrzewanie nadmuchowe wykonane[…]

Czytaj całość

Darmowa wycena?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032