Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej

Inwestycja:
Modernizacja ogrzewania nadmuchowego

Lokalizacja:
Okulice woj. Małopolskie

31 stycznia, 2019

zainstalowana moc grzewcza: 100kW

wymiana powietrza: 8500m3/h

W sanktuarium wykonywaliśmy modernizację ogrzewania nadmuchowego. Modernizacja polegała na wymianie starego i głośnego pieca olejowego na nowy wysokowydajny kondensacyjny piec gazowy.

Korzyści z inwestycji będą odczuwalne bardzo szybko, ponieważ niegdyś tani olej opałowy w ostatnim czasie stał się bardzo kosztownym paliwem. Nowe piece, zasilane gazem ziemnym sprzyjają tu oszczędnościom jakie można wygenerować na ogrzewaniu kościoła.

Stary wyeksploatowany piec olejowy, zastąpiony został przez kaskadę 3 pieców kondensacyjnych zasilanych gazem ziemnym. Zastosowaliśmy kaskadę 3x35kW = 105kW maksymalnej mocy grzewczej. Instalacja ogrzewania nadmuchowego zapewnia także wymianę powietrza na poziomi 8500 m3 w ciągu godziny.

Nowy system ogrzewania nadmuchowego jest znacznie tańszy w utrzymaniu. Cechuje się także bezawaryjnością w działaniu. Do oszczędności trzeba też dodać brak kosztów utrzymania zbiorników na olej opałowy. Ogrzewanie nadmuchowe jest ciche i łatwiejsze w obsłudze. Modernizacja ogrzewania w kościele to nie tylko krok ku nowoczesności, ale też i znaczne oszczędności.

Sprawdź
Nowości

Ostatnie realizacje

Systemy ogrzewania nadmuchowego dla kościołów i obiektów sakralnych.
Pracujemy zawsze na 100%. Sprawdź co u nas słychać.

Parafia pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa

Zainstalowana moc chłodnicza 14kWPowierzchnia kościółka: 150m2 Kolejna realizacja systemu klimatyzacji w kościele. Kościółek drewniany permanentnie się[…]

Czytaj całość
Kościół w Bieszadzi, Ukraina

Powierzchnia kościoła – 175 m²;Kubatura – 1326 m³;Wydajność powietrzna pompy ciepła 16kW Wydatek powietrza – 2520[…]

Czytaj całość
Kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wilczyskach

Cel: Klimatyzacja, wentylacja ogrzewanie. Lokalizacja: Wilczyska Gmina Bobowa małopolskie Dane techniczne: kościół o pow. 150 m2[…]

Czytaj całość

Darmowa wycena?
Skontaktuj się z nami

lub zadzwoń teraz: +48 663 213 032